niedziela, 9 lutego 2014

TASTEBUDS (muzyczne social media)

Tastebuds.fm to powstały w czerwcu 2010 roku w Londynie (Alex Parish, Julian Keenaghan) i wciąż rozwijający się portal dla osób zainteresowanych muzyką. Warto wspomnieć, że jest oparty na API Last.fm i powstał jako startup. Pozwala szybko odnaleźć ludzi o podobnym guście muzycznym z naszego miasta/regionu/świata. Muzyczne social media.
 
Aby rozpocząć rejestrujemy się mailowo (można też poprzez Facebook). Następnie uzupełniamy profil i określamy swoich ulubionych wykonawców (to ważne). Na tej podstawie tastebuds.fm odnajdzie podobnych muzyków i zaproponuje ich dodanie.
 
Po stworzeniu naszej bazy muzyków rozpoczynamy wyszukiwanie ludzi o podobnym guście (zakładka PEOPLE i kolejna Music Matches). Możemy przy tym kierować się narodowością, rasą, religią, budową ciała itp.

Obsługa jest prosta i intuicyjna. Ciekawostka - w odróżnieniu od FB możemy jawnie sprawdzić kto odwiedzał nasz profil. TB jest zdecydowanie wart większej popularyzacji (szczególnie w Polsce). Fanów muzyki przecież u nas nie brakuje.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz